Bitcoin’i Türk Lirasına Nasıl Çevirebilirim?

Bitcoin’i Türk Lirasına Nasıl Çevirebilirim?
Bitcoin’i Türk Lirasına Nasıl Çevirebilirim?

Son zamanların popüler para kazanma yolu olan bitcoin Türkiye de azımsanmayacak Kadar kullanıcı sayısına sahip. Bitcoine yeni yeni merak saran kişiler “bitcoin borsasına ne şekilde para aktarımı yapılır?” sualinden de öte, “bitcoin borsasında coinler Türk lirasına nasıl dönüşür?” sorusunu araştırmaktadır. Kullanıcılar detaylı bir biçimde bu konuyu araştırıp uygulamaya çalışıyorlar.

Coin Borsaları

Coin borsaları güvenilirliği çok yüksek, şu ana kadar asla bilgi hırsızlığı yaşanmayan sitelerdir. Bu borsalar ilk girişte önemli bilgilerinizi depolar. Sonrasında hatırlar.Bu durum size işlem kolaylığı ve işlem hızı sağlar. Ancak bu borsalar coinleri Türk lirasına ya da başka para birimine dönüştürme işlemini gerçekleştirmiyor.

Burada sizi aydınlatmak için “Bitcoin’imin Türk Lirasına çevrimini ne şekilde yaparım?” Sorunuzu anlaşılır bir şekilde açıklayacağız. Öncelikle şunu belirtelim bitcoini Türk lirasına ve diğer para birimlerine çevirmenin bir çok yolu var biz burda güvenilirliği yüksek bir kaç yöntemden söz edeceğiz.

Bitcoin Dönüşüm Siteleri

Bitcoin ve Diğer alt coinleri Türk lirası dışında istediğimiz para birimine dönüştüren bir çok çevrim sitesi mevcut. Bu siteler üzerinden para dönüştürme, transfer yapmanın bir sürü artısı var:

Bitcoin Dönüşüm Sitelerinin Artıları

Öncelikle bu sitelerde gerçekleştirilen işlemlerde (çevirme, transfer gibi…) herhangi bir ücret istenmiyor.

  • Çeşitli güvenlik önlemleri sayesinde (bitcoin id, yüz tanıma. Google authenticator gibi…) güvenli işlem yapma imkanı sunuyor.
  • Türk Lirasının yanısıra diğer para birimlerine çevirim yaparak kripto paranızı istediğiniz gibi yönetme şansı veriyor. Paranızı istediğiniz her an likide çevirmenizi sağlıyor.
  • Tüm bunlara ek bu sitelerde yapılan çekme işlemlerini kredi kartınız üzerinden gerçekleştirebilir bu sayede paranızı online alışverişlerde harcayabilirsiniz veya kart borcunuzu bu şekilde ödeyebilirsiniz.

Gün geçtikçe popüler haline gelen bu uygulamalarda biz sizi BinanceTr, Btctürk, Paribu, Vbettr gibi sitelere yönlendirebiliriz. Bu siteler güvenilir hızlı işlem gerçekleştirme konusunda adeta birbirleriyle yarış halindeler. Bu sitelerin cep telefonlarımıza kolaylıkla indireceğimiz uygulamaları da mevcut. Bu sayede yapacağınız işlemlerde zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

Legal Gösterge Paneli Hissedarlığı

Yapılan araştırmalara göre hemen hemen tüm para birimleri arasında dönüşüm, 38 bin gösterge panelinde (dashboard) aktüel bir şekilde gerçekleşebiliyor. Yalnızca İstanbul sınırlarında yaklaşık 2 bin tane gösterge paneli (dashboard) var olduğu biliniyorken, internet üzerinden kolayca dönüşüm gerçekleşebiliyor. Gerçekleşen bu işlemler sırasında yüzde 2 kadar komisyon isteniyor.

Banka Dönüşüm Araçları

Yaşadığımız aktüel dönemde hayatımızı kolaylaştıran banka şirketlerinde bildiğiniz üzere Türk lirası haricinde birçok para birimiyle de işlem yapılabiliyor. 2020 tarihi itibari ile kripto para bazlı bir çok para birimlerini de bünyesine aldı.

Bu durum, gösterge paneli (dashboard) araçlı dönüşümlerden daha düşük komisyonlu işlem yapmak mümkün kılıyor. Bu durum dönüşüm işlemlerinde bankaları tercih konusunda bankaları daha cezbedici hale getiriyor. Aynı zamanda yapılan işlemlere ilişkin onaylı belge alarak bunu günlük hayatta kullanmak mümkün. Yani bu onaylı belgeleri bankadan alarak gelir gider olarak gösterebileceğimiz anlamına geliyor.

[wmis posttype=”post” poststatus=”publish” postperpage=”12″ postorder=”DESC” postorderby=”date” columns=”2″ nomoreposts=”bitti :(” showimage=”1″ thumbsize=”mh-magazine-content” showtitle=”1″ showdate=”1″ showexcerpt=”1″ showreadmore=”0″ openinnewtab=”1″]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*