İngilizce öğrenmek zor mudur?

İngilizce öğrenmek
İngilizce öğrenmek

İngilizce öğrenmek kesinlikle zor değildir. Hatta dünya üzerinde en kolay öğrenilebilecek yabancı dilin İngilizce olduğunu söyleyebiliriz. İngilizce gramer yapıları basittir. İngilizce gramer kuralları matematik gibidir ve istisnaları azdır. Bu nedenle öğrenmesi kolaydır. Bütün dünyanın öğrenmek zorunda olduğu bir yabancı dil olduğu için diğer dillerden farklı olarak en yaygın eğitim kaynaklarına sahiptir.

İngilizceden Türkçe’ye o kadar çok kelime girmiştir ki farkında olmadan birçok kelimeyi günlük hayatımızda kullanmaktayız. İngilizce ve Türkçe’de ortak kullanılan kelimeleri incelediğinizde sizde  en azından 1.000 kelimeyi hali hazırda bildiğinizi göreceksiniz. Bu kelimeleri bilmenizin nedeni günlük yaşantınızda bunları sıklıkla kullanmanızdır. Benzer şekilde yabancı dili günlük yaşamanızda ne kadar kullanırsanız o kadar gelişim gösterirsiniz. İşte size İngilizce öğrenmek için muhteşem bir başlangıç noktası.

Her insanın çevresinde İngilizce bilen ve konuşan birileri mutlaka vardır. Bu nedenle İngilizce konuşan birilerini bulma onlarla konuşarak İngilizce öğrenme aktiviteleri yapma konusunda sıkıntı yaşamazsınız.

Eğer bulunduğunuz yerde İngilizce bilen birilerini bulmakta zorlanıyorsanız ana dili İngilizce olan öğretmenlerin katıldığı, 7/24 canlı konuşma sınıflarının olduğu Online İngilizce Konuşma Kulüplerinden faydalanabilirsiniz. Konuşma kulüpleri ile her nerede olursanız olun istediğiniz zaman dünyanın farklı yerlerinden katılan yabancı kişilerle ve ana dili İngilizce olan öğretmenlerle 7/24 konuşma pratiği yapabilirsiniz. Bu konuşma kulüplerine katılımın sınırsız olması istediğiniz kadar İngilizce öğrenmek için konuşma pratiği yapabileceğiniz manasına gelmektedir. Unutmayın ne kadar İngilizce konuşma pratiği yaparsanız İngilizce seviyenizi o kadar ilerletirsiniz.

Konuşma kulüplerinin yanında Berlitz gibi 140 yılı aşkın tecrübeye ve global deneyime sahip bir dil okulunun online olarak yapılan konuşma odaklı İngilizce kurslarından yaralanabilirsiniz. Her ne karar verirseniz verin öncelikle mevcut İngilizce seviyenizi öğrenmeniz gerekmektedir. Mevcut seviyenizi öğrenmek için ücretsiz İngilizce seviye testlerini kullanabilirsiniz.

 

[wmis posttype=”post” poststatus=”publish” postperpage=”12″ postorder=”DESC” postorderby=”date” columns=”2″ nomoreposts=”bitti :(” showimage=”1″ thumbsize=”mh-magazine-content” showtitle=”1″ showdate=”1″ showexcerpt=”1″ showreadmore=”0″ openinnewtab=”1″]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*