Facebook Silme

Facebook Hesap Silme
Facebook Hesap Silme

Kullanıcılar Facebook hesaplarını silmek istediklerinde yapmaları gereken birkaç işlem bulunuyor. İşlemler vasıtası ile problem yaşamadan kolay şekilde silme olayı gerçekleşebiliyor. Telefon, bilgisayar ve tablet gibi cihazlar üzerinden Facebook silme işlemi yapılabiliyor. Peki, uygulamanın silinmesi adına neler gerekiyor? Detaylar burada.

Facebook Nedir?

Facebook uygulaması ile birlikte kullanıcıları arkadaşları ile konuşabilir. Konuşma dışında fotoğraf, video ve durum paylaşımı yapabilir. Sosyal platform olarak 2004 yılında ortaya konulan bu uygulama milyonlarca kişi tarafından kullanılıyor. Bu tarz uygulamalar arasında en çok kullanılan isimlerden bir tanesidir.

Facebook Nasıl Kullanılır?

Facebook uygulamasını kullanmak isteyen kişiler ilk olarak üyelik işlemini yerine getirmeleri gerekir. Facebook giriş sayfasında yer alan yeni hesap oluştur kısmından gerekli bilgiler sunulur. Bilgilerin sunulması ile birlikte site içerisinde profil işlemleri gerçekleştirilir. Bunlar kişisel bilgiler ile birlikte fotoğraflardır. İşlemlerden sonra kullanıcılar istedikleri kişileri takip edebilir ve irtibata geçebilir.

Bunların dışında kişiler anlık resim paylaşımı yapabildiği gibi video paylaşımı da gerçekleştirebilir. Takip ettikleri kişilerin resimlerini, videolarını ve diğer paylaşımlarını beğenebilir. İsteyenler paylaşımların alt tarafında bulunan kutucuklara yorum yazabilir.

Facebook Silme İşlemi Nasıl Gerçekleşiyor?

Uygulamanın silinmesi adına yapılması gereken işlemler oldukça kolaydır. Facebook uygulamasının silme işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcılar şu adımları takip etmelidir;

  • Giriş sayfasından hesaba giriş yapılır.
  • Sayfanın sağ alt kısmında yer alan aşağı ok işaretine tıklanır.
  • Buradan ayarlar menüsüne girilir.
  • Sol kısımda yer alan Facebook bilgilerine giriş yazısına tıklanır.
  • Gelen sayfada hesap dondurma ve silme seçenekleri gösterilir.
  • Silme işlemini yapmak isteyenler hesabı sil yazısına tıklamalıdır.
  • İşlemden sonra hesabın tamamen silinmesi için devam et seçeneğine basılmalıdır.

Takip edilen bu adımlar sayesinde silme işlemi problem yaşamadan gerçekleşecektir.

Facebook Silme İşlemini İptal Etme Nasıl Yapılır?

Facebook uygulaması silme işleminden sonra kullanıcıların iptal etme hakkı bulunur. Böylece ileriki zamanda hesabın silinmesinden vazgeçen kullanıcılar, tekrar hesaplarına normal şekilde dönüş yapabilir. Elbette bu konuda dikkat edilmesi gereken nokta ise hesabın 1 ay süre kapalı kalmamasıdır.

Sistemin sunmuş olduğu 1 ay içerisinde isteyen kişiler hesaplarına normal şekilde geri dönebilir. Hesabın silinme işleminden itibaren sunulan 1 ay içerisinde geri dönen kişilerin hesapları silinmez. Ancak 1 ay süreyi geçiren kişilerin hesapları kalıcı olarak ortadan kaldırılır. Silme işleminin iptali için sadece hesabı içerisine her zamanki gibi giriş yapılması yeterlidir.

Hesap Silindikten Sonra Ne Olur?

Hesabın silinmesi ile birlikte sistem 90 gün içerisinde kullanıcıların tüm bilgilerini yok eder. Bu durum sadece sunulan 1 ay süreyi geçiren kişilerin hesaplarında geçerlidir. Hesapları silinen kişilerin bilgileri, verilen 1 aylık geri dönüş süresinden sonraki 90 gün içerisinde tamamen silinir. Böylece silme işleminden sonra kişiler hakkında fotoğraflar, videolar, mesajlar ve farklı paylaşımlar kalmaz.

Kaynakça

Lavivabet (2022, Jan 7). Lavivabet Giriş 2022. https://lavivabetgiris.com/

[wmis posttype=”post” poststatus=”publish” postperpage=”12″ postorder=”DESC” postorderby=”date” columns=”2″ nomoreposts=”bitti :(” showimage=”1″ thumbsize=”mh-magazine-content” showtitle=”1″ showdate=”1″ showexcerpt=”1″ showreadmore=”0″ openinnewtab=”1″]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*