Yazı-yorum

Levent Özen
Levent Özen

Köşe yazarını ele alalım: Köşe yazarları günlük, aylık ya da haftalık yazı yazmak zorundadır. Güncel ve ilgi çekici konu bulmak, bu konuları en güzel şekilde işlemek ve düzenli olarak yazmak zorundadırlar. Dışarıdan göründüğü değil herşey! Köşeye yazılacak yazılar büyük bir düşünce sonucu oluşan kelimelerdir. Okuyucuyu sıkmamalı, hatta keyif vermelidir o yazıyı okumak. Okuduktan sonra insanlar kesinlikle o yazıyı değerlendirirler. Yazar hakkında beyinlerinde puan verirler. İyi ya da kötü!

Yazarlar için bu değerlendirmeler çok önemlidir. Okuyucunun nabzını tutmak, yazdıkları hakkında yorumları almak isterler. Bu yorumlar bir sonraki köşe yazısını belirleyebilir. Bilgisayarı daktilo gibi kullanan yazarlar, kabuklarını kırıp okurları ile sanal ortamlarda buluşmalı artık! İnternet yazarlığı ya da haberciliği bu aslında. Sosyal paylaşım sitelerinde okurlarınızın sizi bulmasını sağlamak, twitter’dan şakımak, email / RSS ile sürekli yayın gibi pek çok teknolojik imkan mevcut.

[wmis posttype=”post” poststatus=”publish” postperpage=”12″ postorder=”DESC” postorderby=”date” columns=”2″ nomoreposts=”bitti :(” showimage=”1″ thumbsize=”mh-magazine-content” showtitle=”1″ showdate=”1″ showexcerpt=”1″ showreadmore=”0″ openinnewtab=”1″]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*