Twitter Retweet Alma

Twitter Retweet Alma
Twitter Retweet Alma

Çağımızın ve son yılların en sık kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan twitter daha çok genç yaş grubuna ve yeni nesillere hitap etmekte. Twitter hem eğlence aracı olarak kullanabilirken siyasi ortam, dertleşme ortamı, bilgi ortamı olarak da kullanıyor. Twitter’ın oluşan gündemleri sayesinde insanların ilgisini çekmeyi başarabiliyor.

Televizyon izlemeyen ve haberleri takip etmeyen bir insan Twitter’a girerek bütün gündemden haberdar olabilir. Twitter daha rahat bir ortam olmakla beraber kullanım alanları sayesinde ilgi çekemeye devam ediyor.

Twitter’a yeni başlayan ve yeni indiren kullanıcılar ilk başta biraz zorluk yaşayabiliyor. Tweet beğenme, Tweet retweet alma, Tweet paylaşma gibi alanlarda biraz sıkıntı yaşayabilirler. Ama uygulamayı biraz kullandıktan sonra hemen adapte olacağınızdan şüpheniz olmasın. Twitter uygulaması oldukça basit bir uygulamadır.

Twitter Retweet Alma Nasıl Yapılır?

Retweet gibi terimler sık duyulmadığı için sakın gözünüzü korkutmasın. Gençlerin büyük bir ilgiyle kullandığı Twitter uygulaması kullanımı oldukça kolay bir uygulamadır. Twitter Retweet alma işlemi yapımı şu şekilde oluşur;

  • Telefonunuza twitter uygulamasını indirin
  • Kendinize bir twitter hesabı kurun
  • Twitter hesabınızda ilginiz çeken alanları ve kişileri takip edin
  • Takip ettiğiniz kişilerin yaptığı paylaşımlara bakın
  • Beğendiğiniz ve sayfasında gözükmesini istediğiniz uygulamayı retweetleyin.

Twitter retweet alma işlemi yukarda anlattığımız gibi basit bir şekilde yapılıyor. Sizde yukarıda ki adımları takip ederek bu işlemi kolaylıkla yapabilirsiniz. Twiiter kullanmak çok basit ve rahat kullanıma sahiptir.

Retweet Simgesi

Gençlerin en sevdiği uygulamalardan birisi olan twiiterda bir çok işlemi yapmak mümkündür. Tweet atma, tweet beğenme, tweet retwettlemek gibi bir çok özellik mümkündür. Bunlardan en dikkat çeken özelliklerden birisi de retweet almadır. Retweet almanın simgesi de merak konusu. Retweet almanın simgesi iki okun birbirini takip etmesi şeklindedir. Retweet alma işlemini yaptığınız zaman da o simge yeşil renge dönüşür.

Retweet Ne Demek?

Twitter Retweet takip ettiğin kişilerin paylaşımlarını retweetleyerek kendi hesabında gözükmesini sağlamak demektir. Yaptığınız retweetler twitter ana sayfanızda gözükür. Bu retweetler siz silmediğiniz sürece ana sayfanızda gözükmeye devam eder. Dilerseniz de retweetlerinizi geri alıp onları ana sayfanızdan kaldırabilirsiniz.

Twitter’da Retweet Nasıl Silinir?

Twitter’da retweet silmek retweet almak kadar basit bir işlemdir. Retweetlediğiniz gönderiyi artık beğenmiyorsanız ve ana sayfanızda gözükmesini istemiyorsanız ana sayfanıza girerek retweetlediğiniz paylaşımı bulup retweetle tuşuna başıp retweeti ger al yapıp retweetinizi silebilirsiniz. Hiç bir gönderinin sayfanızda kalma zorunluluğu yoktur.

Tweetlemek Ne Demek?

Gündemlerin sık sık takip edildiği ve gençlerin büyük ilgiyle kullandığı twitterda tweetlemek paylaşım yapmak demektir. İstediğiniz fotoğrafı, istediğiniz yazıyı dilerseniz istediğiniz videoyu tweetle tuşuna basarak tweetleyebilirsiniz.

Twitter’da gündem olan hashtaglere girerek o gündem hakkında da dilediğiniz tweetleri atabilirsiniz. Bu tweetleri de istediğiniz zaman ana sayfanızdan rahatlıkla ve kolaylıkla silebilirsiniz.

[wmis posttype=”post” poststatus=”publish” postperpage=”12″ postorder=”DESC” postorderby=”date” columns=”2″ nomoreposts=”bitti :(” showimage=”1″ thumbsize=”mh-magazine-content” showtitle=”1″ showdate=”1″ showexcerpt=”1″ showreadmore=”0″ openinnewtab=”1″]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*