Diş Beyazlatma Nedir?

Diş Beyazlatma Nedir?
Diş Beyazlatma Nedir?

Ağız ve diş sağlığı vücudun genel sağlığını etkilemesi açısından oldukça önemlidir. Buna ilaveten estetik görünüm de her geçen gün önemini arttırmaktadır. Ağız ve dişlerimizde oluşabilecek hastalıkların tedavileri konusunda Bartın ilinde uzun yıllardır başarılı ve profesyonel hizmet sunan Bartın Diş Hekimi Gökhan Güneş, diş beyazlatma uygulamalarının Bartın diş kliniklerinde sık olarak uygulanan tedavilerin başında geldiğini, Bartın diş beyazlatma uygulamalarında doğal diş rengi tonunun daha beyaz hale getirilmesinin amaçlandığını belirtmektedir.

Bartın estetik diş hekimliği kapsamında gerçekleştirilen tartar temizleme, diş taşı temizleme gibi operasyonlar da diş beyazlatma kapsamında yapılan uygulamalardır. Peki diş beyazlatma tedavisi nedir, ne kadar sürer? İşte diş beyazlatma tedavisiyle ilgili merak edilenler…

Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma tedavisinin oldukça yoğun yapılan diş hekimliği tedavilerindendir. Estetik diş hekimliği uygulama alanlarından biri olan diş beyazlatma uygulaması diş taşı temizliği ile sıklıkla karıştırılmaktadır. Diş taşı temizleme, başka bir ifade ile tartar temizleme, diş beyazlatma kapsamında yapılan uygulama olmasına rağmen birbirlerinden farklıdır. Diş beyazlatma ile dişin doğal rengine kavuşmasından ziyade doğal diş renginin birkaç ton açılmasını hedeflenir. Diş taşı temizliğinde ise dişin üzerinde oluşan sert yapının diş yüzeyinden uzaklaştırılması amaçlanır. Diş beyazlatma tedavisinde eğer varsa ilk olarak dişlerdeki tartar oluşumları temizlenir sonra diş beyazlatma uygulamasına geçilir.

Diş Beyazlatma Öncesi ve Sonrası

Bartın diş kliniğimizde uyguladığımız ofis tipi diş beyazlatma yöntemi (ofis bleaching), diş hekimleri tarafından uygulanan ve evde uygulanan yöntemlere göre daha etkili olan bir tedavi yöntemidir. Diş kliniğinde gerçekleştirilen beyazlatma işleminde kullanılan beyazlatıcı ajanların peroksit oranı daha yüksek olduğundan beyazlatma daha hızlı olur ve kalıcılığı daha uzundur.

Diş hekimlerinin uyguladığı Ofis tipi diş beyazlatma uygulaması ile diş rengi 2-3 ton açılır. Uygulama sonrası diş renginde belirgin bir fark oluşur ve hem estetik açıdan hem de hijyen açısından dişler daha iyi bir görünüme kavuşur. Bartın’da gülüş estetiği uygulaması yapan özel diş klinikleri, tedavi öncesi ve sonrası diş rengi tespiti yapmaktadır. Bartın’da diş beyazlatma tedavisi yapan kliniklerde, diş beyazlatma yöntemleri ve Bartın diş beyazlatma fiyatları hakkında daha detaylı bilgi alınabilir.

[wmis posttype=”post” poststatus=”publish” postperpage=”12″ postorder=”DESC” postorderby=”date” columns=”2″ nomoreposts=”bitti :(” showimage=”1″ thumbsize=”mh-magazine-content” showtitle=”1″ showdate=”1″ showexcerpt=”1″ showreadmore=”0″ openinnewtab=”1″]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*