Telefona Kırılmaz Cam Nasıl Takılır?

Telefona Kırılmaz Cam Nasıl Takılır
Telefona Kırılmaz Cam Nasıl Takılır

Telefonunun ekranına zarar gelmemesini isteyenler için ekran koruyucusu takmak her zaman büyük bir kurtarıcı olabilir. Yere düşen telefonunun ekranının zarar görmesini istemeyenler kırılmaz cam veya ekran koruyucu takabilirler.

Kırılmaz Cam Neden Kırılır?

Kırılmasının birçok nedeni olabilir. Bunlardan birisi mevsimin değişmesidir. Cam gerilip gevşediği için çatlamalar gözlemlenebilir. Üretim hatası ve ya ürün giriş hatası da olabilir.

Kırılmaz Camdaki Baloncuklar Nasıl Gider?

Saç kurutma makinesi ile uzaktan 15 saniye kadar ekran koruyucusuna sıcak hava verip ekrandaki yapıştırıcıyı yumuşattıktan sonra kredi kartı gibi bir maddeyle camın üzerinde ortadan kenarlara doğru hareketlerle baloncuklar giderilebilir.

Ekran Koruyucusu Çıkartılıp Tekrar Takılır Mı?

Yapışkan özelliğini kaybetmemiş ekran koruyucularının çıkartıldıktan sonra tekrar takılması sakıncalı değildir. Ekrana zarar vermez, fakat fazla kullanılmış ve yıpranmış ekran koruyucularını telefona takmak pek doğru olmaz.

Kırılmaz Cam Ne Kadar?

Marka ve modeline göre farklılık gösteren bir konudur fakat 15TL ile 130TL fiyatları arasında çeşitli modellerde ekran koruyucuları vardır.

Kırılmaz Cam Telefona Zarar Verir Mi?

Kırılmaz cam doğru kullanıldığında telefon dokunmatiğine, ekrana ya da telefona herhangi bir zarar vermez.

Ekran Koruyucusu Önemli Mi?

Ekran koruyucu takmak telefonunuzu düşme ya da çarpma gibi durumlarda kırılmaktan koruyacaktır. Fakat korumak için ekran koruyucusu kullanmak istemeyenler ekranın üzerini de kapatan tam korumalı telefon kılıflarını da tercih edebilirler.

Kirlenen Ekran Koruyucu Nasıl Temizlenir?

Ekran koruyucuyu temizlemek için günlük kullanılan cam silme suları kullanılabilir. Düz yüzeye sahip tüysüz bir bezle silinirse ekranda iz kalmayacaktır.

Ekran Koruyucu Gerekli Mi?

Kişiden kişiye değişen bir düşüncedir. Her konuda olduğu gibi kimileri için gerekli olduğu savunulurken kimileri içinse gereksizdir.

Kırılmaz Ekranın Kırılması Nasıl Anlaşılır?

Tırnağınızı kırık olduğunu düşündüğünüz yere sürtün. Eğer tırnağınız takılıyorsa koruyucu filminiz kırılmıştır.

Ekran Koruyucu Nasıl Takılır?

  • İlk önce telefonunuzun markasına göre bir ekran koruyucusu almalısınız.
  • Önce paketin içinden çıkan ıslak bezle sonra kuru bezle telefonun ekranını temizlemelisiniz.
  • Daha sonra camın yapışkan tarafında bulunan jelatini çıkartmalısınız.
  • Temizliğinden emin olduğunuz telefon ekranına koruyucuyu yavaşça hizalayarak yerleştirin.
  • Daha sonra kalan hava baloncuklarını bir kart yardımıyla ekranın dışına doğru iterek onlardan kurtulabilirsiniz.
  • Tekrar paketten çıkan bezleri kullanarak ekran koruyucunun üzerini de temizledikten sonra telefonunuzu kullanabilirsiniz.

Son zamanlardaki telefon fiyatlarının hızlı artışlarından dolayı telefonunun başına bir şey gelmesi çoğu insanı endişelendirmekte. Bu sebepten insanlar yeni bir telefon almaktansa ellerindeki telefonu koruma isteği içine giriyor. Durum böyle olunca daha donanımlı olması için telefonumuzu kırılmaz koruyucularla donatıyoruz.

Bunun en basit yollarından birisi olan kırılmaz cam toplum tarafından da sıkça tercih edilir. Çoğu zaman ekran koruyucu telefon düştüğünde ekranın zarar görmemesinde başrolü oynar. Yukarıda yazanları uyguladıktan sonra bir sorun oluşursa bir teknik servise gitmenizi öneririz

[wmis posttype=”post” poststatus=”publish” postperpage=”12″ postorder=”DESC” postorderby=”date” columns=”2″ nomoreposts=”bitti :(” showimage=”1″ thumbsize=”mh-magazine-content” showtitle=”1″ showdate=”1″ showexcerpt=”1″ showreadmore=”0″ openinnewtab=”1″]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*