Nah Alırsın!

İstemek ile elde etmek arasında dağlar taşlar kadar fark vardır. Herkes ister, hayal eder, sonsuza kadar benim olsun der. Kazanmak için ne yapar peki? Çalışıp emek verip tırnaklarıyla kazanmak yerine, işin kolayına kaçar ve her türlü yalan dolanla, kolay yoldan elde etmeye çalışır istediğini. Özellikle ilişkilerde yaşanan ‘bu sahip olma’ savaşı, soğuk bir savaştır aslındaBayanlar doğuştan savaşçı doğarlar. Tüm ilişkileri büyük bir meydan savaşıdır. Her neyse, işte gözlemlediğim soğuk kadın savaşçılarının taktikleri: 

Kaleyi içten fethetmek: Ailesiyle ve arkadaşlarıyla tanışıp kendini melek gibi gösterirsin. Hediyeler alır, en ince detayına kadar onunla ilgili olduğunu gösterirsin. Çoğu zaman etkilidir ve işe yarar ama aile ya da arkadaşlarınızda trojan atına karşı anti-virüs yüklüyse işe yaramaz! 

Ölümdüm bittim yalanları: Sahip olmak istediğiniz kişiye hasta olduğunuzu söyler, onunla ilgilenmezse, ölüp biteceğini söylersiniz. Sana hayatım kurban olsun yalanları tutmazsa, kurban yerine onu kesebilirsiniz! 

Benimle ilgilensin dürtüsü: İlgiyi üstünüze çekmek için her türlü numara mubahtır! Bayılırsınız, sarhoş olup ayılırsınız, mini etek giyer, dekolte eğilimlerde bulunursunuz. Karşınızdaki kekse yer, kek zaten yenmek içindir. 

Yüzüklerin efendisi olsun: Yüzük nasıl taktırılır hedefiyle hareket eden soğuk savaşçı, bir şekilde yüzük taktırma derdindedir. Söz, nişan, nikah gibi aşamalar hep bu tezgahın ürünüdür. Erkek hem cinslerim ise yüzük takmamak için tüm parmaklarını yüksük kalkanı ile korurlar adeta! 

Yaşam mimarım olsun: Hayatını benden önce gece kondu gibiydi, artık ben varım ve onun Mimar Sinan’ıyım edalarıyla gökdelen dikmeye çalışan kadın, demirden çalarsa o gökdelen, dötdelen halini alır! Gerçi minareyi çalan kılıfını hazırlar derler… 

Parasal yaklaşımlar: Paranın önemi yok, sadece sen önemlisin diyerek, yaş farkı fazla olan bir erkek bul. Gençte olabilir, artık moda ne de olsa. Para para para… Napolyon Buanoparte bile bunun bir part’ı olmuştur. 

Sen farklısın: Bu bizim şarkımız, bunu ilk senle yaşıyorum. Bu videoyu paylaştın ya, ben seninim artık yalanları… Yiyen ya da yemek isteyen erkekler buyursunlar… 

Olmadı mı? Geçmişe dön bak! Nostaljik savaşlarını bir daha gözden geçir, mazideki savaşlarına özlem duyuyorsan, yarım bıraktığın muharebe varsa, durma tamamla! Belli bu sefer yarım bırakmaya hiç niyetin yok!  

 

[wmis posttype=”post” poststatus=”publish” postperpage=”12″ postorder=”DESC” postorderby=”date” columns=”2″ nomoreposts=”bitti :(” showimage=”1″ thumbsize=”mh-magazine-content” showtitle=”1″ showdate=”1″ showexcerpt=”1″ showreadmore=”0″ openinnewtab=”1″]

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*